Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k výměně kotlů a kotlíkové dotace

26. 8. 2019

Od září 2022 nebude možné topit kotlem na tuhá paliva 1. a 2. emisní třídy. Označení emisní třídy je uvedeno na štítku u kotle. Takto jsou označeny všechny kotle od roku 2000. Bohužel kotle vyrobené před rokem 2000 nemají označení žádné a jsou automaticky zařazeny jako nevyhovující. Podrobněji se tomuto tématu věnují např. v tomto článku: https://vytapeni.tzb-info.cz/vymeny-kotlu/18994-tridy-teplovodnich-kotlu

V případě topení v nevyhovujícím kotli hrozí pokuta až 50 tis. Kč.

Prosím podívejte se na výrobní štítek svého kotle a začněte tento problém řešit včas. Někteří výrobci kotlů prodávají sady na přestavbu kotlů, kterými se dá zvýšit emisní třída kotle, ale ve většině případů bude nutné začít uvažovat o kotli novém.

Na podzim tohoto roku bude vyhlášena poslední výzva tzv. kotlíkové dotace. Bližší informace můžete získat na informační schůzce, která se uskuteční i v Telči dne 23.9.2019 od 16:00 do 18:00 v budově ZUŠ nám. Zachariáše z Hradce 71. 

https://www.sfzp.cz/dotace-a-pujcky/kotlikove-dotace/kotlikove-dotace-3-vyzva/

Shrnutí: staré kotle sice končí až za 3 roky, ale pokud uvažujete o možnosti využít dotaci, tak je tento podzim poslední šance.